top of page

מה אנשים אומרים?

בעל ידע עצום ותשוקה אינסופית, איתן גפני הוא מאנשי הקולנוע המרתקים שאי פעם עבדתי איתם. חד, יעיל ובלתי מתפשר.

נועם סטולרמן, במאי ומבקר קולנוע. 

Noam Stolerman

בעידן של 'להתחיל במקסימום ומשם להגביר', ובוודאי בפרויקטי 'לעשות יותר בפחות', איתן הוא השילוב האידאלי של במאי מעולה עם יכולת ראיה רחבה ומקיפה על כל התהליך, יחד עם יכולות עריכה שלא נתקלתי בהן. המיקוד והעומק הבלתי נדלה שהוא מביא מהניסיון שלו, יחד עם היצירתיות שבו, הופכות אותו לנכס בכל פרויקט.

יוסי סאסי, מוזיקאי בינלאומי. 

Yossi Sassi

הייתה לי הזכות לעבוד לצד איתן בהזדמנויות שונות. מדובר באיש מקצוע מהשורה הראשונה, שחקן נשמה, יצירתי שיודע להוביל וליזום.

נמרוד דוויק, יזם, מנכ"ל בטא, שותף בדייס מרקטינג וסטודיו רימון, ממייסדי תנועת דרכנו, מעצב משחקים וסופר.

152738991_10160512912582977_1194544198009481315_n.jpg

כותבת המלצה ברגעים אלו ממש. 

מיכל דגון, מפיקה ראשית, ממקימי תאגיד השידור הציבורי ודמוקרטTV. 

29694837_10156448792754802_4484979413512609509_n.jpg

האמנות מעניינת אותנו רק במידה שהיא מגלה לנו את ה'אני' הכמוס ביותר שלנו. האמנות משגשגת כאשר קיימת תחושה של הרפתקה. ללא הרפתקה הציוויליזציה נידונה להתנוון.

אלפרד נורת' וייטהד, פילוסוף, פיזיקאי ומתמטיקאי בריטי. 

Roee Keren

יש שלבים שונים לקריירה, ובשלב בו אני נמצא, אחרי שנים של עשייה, והכרת המקצוע אחרי הזוהר המיוחל, אני נמצא בשלב לו אני קורא 'להסתכל לאמת בעיניים'; אתה רוצה לעבוד עם כישרונות נטו, ואם הם גם אנשים מיוחדים - זכית בפיס. 

אז אני זכיתי - זכיתי לעבוד, להכיר ולהוקיר את הבמאי, התסריטאי והמפיק המוכשר איתן גפני, שהתמזל מזלי ועבדתי איתו על הסרט "ילדי הסתיו". 

למדתי במשך השנים לזהות כישרונות יהלומיים בהיווצרותם - זהו איתן; כמה הקשבה, יצירה, ושקט נפשי הוא מביא לעבודה איתו. האווירה המדהימה שהוא יוצר על הסט, ועם מי שעובד איתו. הוא במאי אמיץ, שרק רוצה ללמוד, נטול אגו, שלא מפחד להתבונן בעבודת השחקן בעיניים נקיות, ולא לכפות החלטות שהביא מהבית. הוא במאי שלא מפחד לשנות דברים על הסט, וכל הזמן מחפש, כל הזמן עובד, כל הזמן סקרן!

סוג של במאי שתמיד הייתי רוצה לעבוד איתו, איתן הוא הדור הטוב והבריא של היצירה העתידית של הקולנוע הישראלי.

אקי אבני, שחקן ויוצר. 

Aki Avni

כותבת המלצה ברגעים אלו ממש. 

שרון פרבר, מלחינת סרטים בינלאומית זוכת פרסים. 

Sharon Farber

אחרי עשרות ימי צילום, אינספור משמרות עריכה, והרבה פרויקטים משותפים איתו כבמאי, אני יכול להגיד על איתן גפני רק דבר אחד: האיש הוא מכונת תוכן משומנת ומיומנת, ברמה הגבוהה ביותר. 

רועי קרן, צלם קולנוע וטלוויזיה. 

Roee Keren

כפי שהתאבון בא עם האכילה, כך העבודה מעניקה השראה.

איגור פיודורוביץ' סטרווינסקי, מלחין רוסי של מוזיקה קלאסית מודרנית.

Ifat Bachar

איתן גפני בנה תכנית קולנוע קהילתית לבני נוער ובני נוער בסיכון. בתהליך שארך 3 חודשים, בני הנוער היו מעורבים בכל שלב של הפקת ויצירת הסרט. תוך כדי התקדמות לימוד הקולנוע ושלבי היצירה, עברו בני הנוער, בהנחייתו של איתן, תהליך מעצים בו למדו להביע את רגשותיהם, להאמין ביכולותיהם והפכו לסוכני שינוי כשהעבירו את האמירה החברתית שלהם דרך הסרט שיצרו. איתן הוא יוצר שהתחיל בעצמו כשהיה נער, והוא ידע בדיוק להגיע אל ליבם של בני הנוער ופילס להם דרך חדשה להבעה אישית וקבוצתית. אני, וכל בני הנוער שעבדו איתו, מודים לו על תרומתו לקהילה ועל המסירות שהפגין. 

יפעת בחר, מייסדת ומנכ"ל "השתחוויה". 

Ifat Bachar

הרעיון שלנו היה לייצר סדרת סרטי השראה לצלמים מקצועיים וחובבים, בקריצה לסדרה המיתולוגית מקגייוור. יצאנו לדרך בלי לדעת מי יערוך ויחבר את החומרים לעלילה הגיונית ומקורית. חיפשנו מקצוען שיוכל לקחת חומרים מאולתרים, ללא תסריט, שצולמו במרתון אינטנסיבי במגוון מיקומים ותנאים משתנים. איתן הבין מיד את המשימה, הפשיל שרוולים והפך ערבוביה של קטעים, הגיגים, התרחשויות מקריות וסצנות מאולתרות לסדרה שלמה ואותנטית של סיפורים מגוונים ויזואלית, תוך שמירה על שפה עקבית, חפה מגימיקים ומתובלת בהומור עדין והרבה קסם. כל זאת, תוך כדי עמידה בלוחות הזמנים הצפופים ומסגרות התקציב. בסיום הפרויקט, איתן הפתיע, והוסיף סרט בונוס שהצליח לחלץ מהחומרים שצולמו.

בכל דאגה שהיתה, איתן הרגיע בביטחון והראה לנו איך אפשר עם תושיה ויצירתיות לעשות קסמים. ללא ספק נפתח לנו התיאבון ואנחנו מחכים להזדמנות הבאה לעבוד ביחד.

כרמית הירש, Millioneyez. 

Carmit Hirsch

כותב המלצה ברגעים אלו ממש. 

גיל סימנטוב, מנכ"ל ס.א.ל אינטראקטיב. 

Gill Simantov

המפתח לאושר: למצוא את העיסוק המתאים ביותר לכל אחד מאיתנו, ואת ההזדמנות לעסוק בו.

ג'ון דיואי, פילוסוף, פסיכולוג ואיש חינוך אמריקאי. 

Gill Weinstien

אחרי כמעט 20 שנים של עבודה משותפת על אינספור פרויקטים, אני יכול להעיד, בלי שום צל של ספק, שאיתן גפני הוא אחד מהיוצרים המעניינים, המקוריים והייחודיים שיש לתעשיית הקולנוע הישראלית. 

כעורך, עבדתי עם המון במאים, צעירים ומבוגרים, מנוסים ומתחילים, בנקודת זמן ביצירת סרט שבה הבמאי חשוף, חרד ומגונן ביותר על חומרי הגלם שלו. החופש היצירתי שקיבלתי לטיפול בחומרי הגלם, גם אם לפעמים מנוגד לחזונו של איתן, לא מתקרב אפילו לבמאים המנוסים והמוערכים ביותר. כבמאי, נהניתי מהייעוץ והרצון הבלתי נדלה שלו לעזור, בכל דרך אפשרית. 

קולנוע עושים ביחד או שלא עושים בכלל, והעבודה עם איתן גפני מוכיחה את הקלישאה הזו בכל פעם מחדש.

גיל וינשטיין, עורך ובמאי. 

Gill Weinstien

כדי לבוא על סיפוקנו דרושה תמיד הבנה שנשאר לנו משהו לדעת על מנת להזין את סקרנותנו.

בלתזר גרסיאן, סופר וסאטיריקן ספרדי. 

Gill Weinstien

זה אני, דרך אגב. נעים להכיר.

EG21.jpg
bottom of page